Zdjecia z drona. Fotografie dronem

Wykorzystanie dronów do fotografii powietrznej

Wizja wykorzystywana w przemyśle, a pochodząca z bezzałogowych statków powietrznych jest wykorzystywana już od jakiegoś czasu. Istotą uzyskiwanego obrazu jest obejrzenie czegoś, co niedostępne lub niewidoczne gołym okiem. Zdjęcia z powietrza, dokładne odwzorowanie jakichś elementów infrastruktury czy przyrody mają swoje zastosowanie między innymi w rolnictwie, budownictwie czy energetyce. To prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu.

Gdzie robimy zdjęcia z drona?

Wizyjne zdjęcia z dronów wykonujemy dla naszych klientów niemalże od początku. To specjalistyczny sprzęt oraz właściwe podejście do szkolenia operatorów pozwalają na uzyskiwanie dokładnie takich efektów, jakich oczekują klienci. Pracowaliśmy już dla wielu branż:

  • Przemysł – przegląd wież i kominów, przegląd silosów, inspekcje taśmociągów, lokalizacje pęknięć i korozji w instalacjach, inspekcje dekarskie;
  • Energetyka – termowizja sieci ciepłowniczych i energetycznych, inspekcje elektrowni wiatrowych, paneli fotowoltaicznych, sieci trakcyjnych czy wysokich słupów energetycznych;
  • Budownictwo – filmowanie z powietrza w celu inspekcji dachów, pylonów i przęseł mostowych, wieżowców czy hal produkcyjnych. Dokładne określanie sposobu wykonania, pęknięć czy korozji, szukanie miejsc do reperacji;
  • Telekomunikacja – inspekcje masztów GSM, wieże radiowe oraz prace inwentaryzacyjne na słupach i wieżach znacznej wysokości.
  • Geodezja – filmowanie przestrzeni wraz z jej mapowaniem, zdjęcia terenów z pomiarami, specjalistyczne wyznaczanie granic z dokładnością co do centymetra.

W czym pomagają zdjęcia z powietrza?

Stosowanie zdjęć z powietrza coraz częściej pozwala na szybkie i bezproblemowe określenie problemów z danym budynkiem. Jest to potrzebne nie tylko w samym budownictwie, na poziomie projektu czy stawiania danej budowli, ale także po czasie, w momencie przeprowadzania inspekcji.

Zdjęcia ze znacznej wysokości są doskonałym sposobem na określenie jakości poszyć dachowych, ale także wyznaczanie granic działek i pracę inżynierów budowlanych.

Istotą tego rodzaju przemysłowego wykorzystania wykwalifikowanej kadry operatorskiej oraz wysokiej klasy sprzętu jest przede wszystkim oszczędność – czasu i pieniędzy.

Wybór doświadczenia i wiedzy

Zapraszamy do wyboru naszych usług. Oferujemy klientom doświadczenie, które w tej branży jest niebagatelnym plusem. Jesteśmy firmą, która od lat zajmuje się analizą techniczną przedmiotów czy budynków i rokrocznie udoskonalającą swoją ofertę oraz flotę najnowszych dronów.

Jakość naszych usług stale wzrasta, co sprawia, że możemy zaoferować naszym klientom dokładniejsze pomiary i wykonanie właściwy analiz zdjęć z powietrza z kamer zamontowanych na bezzałogowych statkach powietrznych o szerokim zastosowaniu. Dzięki temu praca dekarza, inspektora czy geodety staje się obecnie dużo prostsza i szybsza oraz może ewoluować w kierunku pracy dużo bardziej precyzyjnej i nieinwazyjnej.

Atutem filmowania z powietrza jest także dbanie o bezpieczeństwo osób, które przeprowadzały niezbędne analizy i badania technicznego stanu danego przedmiotu czy budynku.