Inspekcje podwodne z użyciem drona typu ROV

8 lutego 2021
Posted in Oferta
8 lutego 2021 Mateusz

Inspekcje podwodne z użyciem drona typu ROV

 

Oferujemy rozwiązanie na problemy z użyciem nowych, innowacyjnych rozwiązań . 

Czym jest ROV?

ROV (Remotely Operated Vehicle), jest to zaawansowany technicznie, zdalnie sterowany pojazd podwodny, który może być wykorzystywany nad słodką jak i słoną wodą. 

Głównym celem produkcyjnym tych dronów były aspekty badawcze, naukowe, militarne, czy przemysłowe. Natomiast na przestrzeni lat, powstało wiele “niskobudżetowych” ROV, które dzięki swej różnorodności, mogą posiadać wiele zastosowań odpowiadających potrzebom użytkownika. Poniżej znajduje się krótka lista dronów podwodnych, które wykorzystujemy w naszych projektach:

 

  • Chasing M2 Pro
  • Chasing M2 Pro Max

 

Zastosowania ROV

Pojazdy ROV, mogą posiadać wiele zastosowań. Oto kilka z nich:

Badania Dna Morskiego: ROV jest używany w badaniach oceanograficznych, geologicznych i biologicznych na dnie mórz i oceanów. Dzięki specjalnymi, wyspecjalizowanymi akcesoriami takimi jak chwytaki, manipulatory, sonary oraz czujniki, można ocenić parametry wody, bioróżnorodność, czy ogólny stan ekosystemu.

Poszukiwanie i Ratownictwo: ROV jest przydatny w poszukiwaniu wraków statków, samolotów, jednakże dzięki swojej kompaktowej wielkości, idealnie nadaje się do poszukiwań  mniejszych obiektów, jak zatopiony dron. Dzięki zaawansowanym systemom kamery, ROV może dostarczyć klarowne obrazy i dokładne informacje o lokalizacji, ułatwiając zlokalizowanie i ratowanie zaginionych jednostek oraz ich załóg.

Przemysł Naftowy i Gazowy: Wielkość ROV umożliwia pracę na obszarach o małej powierzchni, jak inspekcje i konserwację infrastruktury podwodnej (rurociągi, platformy wiertnicze). Precyzyjnie przeprowadzone kontrole i naprawy, zwiększają bezpieczeństwo pracowników na platformach i zmniejsza ryzyko wycieków ropy czy gazu na dnie oceanu.

Prace Konstrukcyjne i Remonty: ROV może pomóc w przeprowadzaniu prac podwodnych, takich jak instalacja kabli, naprawy podwodnych struktur i wiele innych. Niekiedy służy jako “prawa ręka” nurka spawacza. Dzięki temu podwodny bezzałogowiec jest kluczowym narzędziem w dziedzinie inżynierii podwodnej i utrzymania infrastruktury morskiej.

Podsumowując, ROV odgrywa istotną rolę w różnych dziedzinach, w tym badaniach morskiego dna, poszukiwaniu i ratownictwie, przemyśle naftowym oraz pracach konstrukcyjnych i remontach. Dzięki swoim zaawansowanym akcesoriom i zdalnemu sterowaniu, ROV umożliwia dokładne badania ekosystemów morskich, lokalizację wraków, inspekcje infrastruktury podwodnej oraz prace podwodne, zwiększając bezpieczeństwo i efektywność działań w tych dziedzinach.

 

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

+ Bezpieczeństwo: ROV pozwala uniknąć ryzyka związanego z nurkowaniem, zwłaszcza w niebezpiecznych warunkach.

+ Precyzja: Dzięki dokładnym sensorom i kamerom ROV może wykonywać zadania z większą ilością szczegółów.

+ Dostęp do trudno dostępnych miejsc: ROV pozwala dotrzeć tam, gdzie ludzkie nurkowanie jest niemożliwe lub zbyt niebezpieczne.

+ Kontrola na odległość: Możliwość zdalnego sterowania ROV pozwala na badanie obszarów podwodnych bez fizycznego obecności operatora.

+ Koszty: płetwonurek oraz jego niezbędny sprzęt wynosi więcej niż wykorzystanie naszego bezzałogowca.

 

Naszym klientom możemy zapewnić cały niezbędny asortyment oraz wsparcie techniczne potrzebne do przeprowadzenia skutecznej inspekcji podwodnej. Więc jeśli potrzebujesz drona typu ROV, który wykona specjalistyczne zlecenie – skontaktuj się z nami!

 

Mateusz

Absolwent Akademii Morskiej, ukończył kierunek Internet w biznesie. Posiada świadectwo kwalifikacji VLOS od 2014 roku. Na punkcie dronów i nowych technologii ma totalnego fioła, uwielbia też prędkość, więc lata dronami wyścigowymi

Czekamy na wiadomość od Ciebie!

Wynajmij nasz profesjonalny zespół pilotów.

Kompleksowe usługi

58 561 50 28

Gdynia, PL

Contact-Block