Inspekcje z powietrza za pomocą drona

12 kwietnia 2021
Posted in Oferta
12 kwietnia 2021 Mateusz

Inspekcje z powietrza za pomocą drona

Inspekcja przemysłowa za pomocą dronów

Drony to prężnie rozwijający się rynek, a ich wykorzystanie stale rośnie. Dlatego nikogo nie powinien dziwić widok dronów przemysłowych, które mają za zadanie wykonywanie różnego rodzaju inspekcji oraz pomocy w analizie danych zbieranych przy okazji pracy w przemyśle czy rolnictwie. Do czego używamy dronów współcześnie?

Postaw na profesjonalizm

Realizacja lotniczych misji bezzałogowymi statkami powietrznymi UAV jest wykorzystywana między innymi przez profesjonalistów z takich branż, jak:

  • inspekcja budowlana
  • rolnictwo
  • dekarstwo
  • geodezja

… i wiele innych.

Szukając różnego rodzaju ofert z zakresu inspekcji z powietrza, zachęcamy do wyboru najlepszych i profesjonalnych rozwiązań. Tylko właściwe przygotowanie sprzętowe oraz odpowiedni wybór firmy inspekcyjnej pozwoli na wykonanie pracy we właściwy sposób i wydatnie przyczyni się do wydajniejszej pracy.

Oferta inspekcji z powietrza

Warto uzmysłowić sobie, jak dużą wartością jest inspekcja z drona. Wśród możliwości, jakie daje, jest między innymi szybsza praca, skuteczniejszy dobór metod do wyników analizy czy łatwiejszy dostęp do wyników ekspertyzy – wynik połączenia z dronem w czasie rzeczywistym.

Oferta ta realizuje założenia wykorzystania dronów w procesie przemysłowym. Zwykle jednak skupia się przede wszystkim na kilku obszarach:

  • Techniczne inspekcje wizyjne – sposób na przeprowadzenie inspekcji obiektu dowolnego rodzaju, który może zostać szybko i sprawnie przeanalizowany pod kątem sprawności technicznej czy jakości poszczególnych komponentów. Kamera wizyjna nie tylko dociera tam, gdzie człowiek nie może, ale robi to także szybciej i sprawniej oraz wskazuje miejsca w wizji dokładnej i precyzyjnej.
  • Inspekcja termowizyjna – specjalnie skalibrowane kamery termowizyjne bezzałogowych statków powietrznych mają za zadanie przeanalizować sytuację, uzyskać specjalistyczne pomiary odpowiednich temperatur oraz – w efekcie – pozwolić na ich przeanalizowanie i wydanie właściwych pozwoleń czy decyzji. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, które – poprzez użycie dronów – staje się sprawą prostszą do zagwarantowania.
  • Pomiar jakości powietrza – inspekcje dronem mogą także skupiać się na pomiarach danych, poprzez wykorzystanie specjalistycznego sprzętu. W tym wypadku mowa o jakości powietrza, jednak możemy badać także ilość związków zawartych w powietrzu oraz dokładnie analizować pozyskane w ten sposób wyniki bez ryzykowania życia ludzkiego.
  • Inspekcje dachów – osobny rozdział działania bezzałogowych statków powietrznych to inspekcje dachów. Są one stosowane nie tylko przez dekarzy, by dobrać właściwą metodę prac, ale także przez inspektorów, którzy nie tylko mogą dopuścić dany budynek do użytku, ale także np. sprawdzić jego stan.

Profesjonalny sprzęt

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Jesteśmy firmą, która dysponuje tylko najlepszymi produktami, najpełniej wyposażonymi dronami przemysłowymi, które służą przede wszystkim w przemyśle, ale także w rolnictwie.

Posiadamy także kadrę operatorską, która z wprawą i doświadczeniem wykona każde zdanie inspekcyjne.

Mateusz

Absolwent Akademii Morskiej, ukończył kierunek Internet w biznesie. Posiada świadectwo kwalifikacji VLOS od 2014 roku. Na punkcie dronów i nowych technologii ma totalnego fioła, uwielbia też prędkość, więc lata dronami wyścigowymi

Czekamy na wiadomość od Ciebie!

Wynajmij nasz profesjonalny zespół pilotów.

Kompleksowe usługi

58 561 50 28

Gdynia, PL

Contact-Block