Termowizja z drona

1 grudnia 2020
Posted in Oferta
1 grudnia 2020 Mateusz

Termowizja z drona

Badania termowizyjne z wykorzystaniem drona

Dostęp do wykwalifikowanych operatorów bezzałogowych statków powietrznych, które w swoim wyposażeniu posiadają kamery termowizyjne to dziś klucz do właściwego i ekonomicznego podejścia w budownictwie. Badania termowizyjne pozwalają na odpowiednie przygotowanie budynków czy instalacji oraz analizę danych, które pozwalają podjąć odpowiednie decyzje.

Wybór doświadczenia

Jako firma oferujemy doświadczenie i wiedzę, która w oparciu o wykwalifikowaną kadrę operatorską oraz właściwe, najlepsze wyposażenie dronów jest w stanie dokonać każdego badania termowizyjnego z powietrza. Bazując na danych z dronów, można wyciągnąć wnioski nie tylko co do samego stanu technicznego badanego przedmiotu, ale także podjąć odpowiednie kroki, ograniczając przy tym wydatki.

Wybierając naszą firmę, klienci dostają w zamian skuteczne i sprawnie przeprowadzone pomiary termowizyjne z drona, które są łatwe w analizie, a ich dokładność potwierdzają rozliczne testy dronów, które znajdują się w naszej flocie. Oprócz tego dysponujemy także kadrą operatorów bezzałogowych statków powietrznych, którzy posiadają skończone kursy na loty VLOS oraz BVLOS – z widocznością oraz bez.

Na czym polega badanie termowizyjne z drona?

Skuteczność termowizji z drona zależy od umiejętności operatora, jakości drona i kamery oraz sposobu analizy zebranego materiału. Zwykle tego rodzaju usługi oferowane są firmom zajmującym się:

  • Inspekcjami sieci ciepłowniczych
  • Lokalizowaniem awarii w systemach cieplnych
  • Badaniami geofonowymi (weryfikacja badań)

Jednak metoda ta może być wykorzystywana przede wszystkim w szerokiej gamie dziedzin, włączając w to budownictwo, energetykę czy szeroko pojęty przemysł.

Tego rodzaju badanie z wysokości powietrza przy wykorzystaniu drona odbywa się w warunkach do tego przeznaczonych. Operator bezzałogowego statku powietrznego, wyposażonego w odpowiednią kamerę, może dostać się w pobliże dowolnego obiektu i przesłać obraz wraz z danymi w czasie rzeczywistym. Może dokonywać szeroko pojętych pomiarów wykazujących sposób rozkładania się ciepła oraz miejsca nagrzania oraz wychładzania się instalacji.

Zalety pomiarów termowizyjnych z powietrza

Główna zaletą tego rodzaju działania jest czas. Badania termowizyjne z drona są szybkie i dokładne. Operator może dostać się w miejsce normalnie dla człowieka niedostępne, umiejscowione wysoko, a więc nie musi ryzykować życia i zdrowia osób zaangażowanych w dany projekt. Dodatkowo kamera przekazuje najdokładniejsze dane dotyczące termicznych właściwości danego produktu.

Wyspecjalizowana kamera termowizyjna posiada dedykowany komputer, który na bieżąco przesyła dane oraz na koniec prezentuje raport końcowy. Zawiera w nim wartości temperaturowe oraz szereg innych parametrów, jak choćby wskazanie miejsc ubytków temperaturowych czy nieszczelności i wycieki.

Miejsca przeprowadzania inspekcji

Inspekcja dronem z powietrza z kamerą termowizyjną jest przeprowadzana głównie w fabrykach, rafineriach czy elektrowniach. Jednak można spotkać się także z termowizją budynków jednorodzinnych, bloków mieszkalnych, szpitali i innych budynków użytku publicznego czy sieci ciepłowniczych.

Mateusz

Absolwent Akademii Morskiej, ukończył kierunek Internet w biznesie. Posiada świadectwo kwalifikacji VLOS od 2014 roku. Na punkcie dronów i nowych technologii ma totalnego fioła, uwielbia też prędkość, więc lata dronami wyścigowymi

Czekamy na wiadomość od Ciebie!

Wynajmij nasz profesjonalny zespół pilotów.

Kompleksowe usługi

58 561 50 28

Gdynia, PL

Contact-Block